Nena live met Nur Geträumt live op Pinkpop 1983
- Nieuws
- Nena live met Nur Geträumt live op Pinkpop 1983
"Het moeilijke is dat we overdag spelen en dat we geen lichtshow hebben", aldus een zenuwachtige Nena vooraf aan de show. Bekijk hieronder de beelden live op PinkPop!
Kort bestaan
Begin jaren 80 breekt de band Nena door met nummers zoals 99 Luftballons, Irgendwie, Irgendwo, Irgendwann en Nur Geträumt. Het bestaan van de band duurt relatief kort. Drie jaar na het uitbrengen van de laatste hit Irgendwie, Irgendwo, Irgendwann gaat de band uit elkaar en gaat de frontzangeres, Gabriele Kerner, alleen door onder haar bijnaam Nena.
Nerveus
In de piekjaren van de band brengen ze een bezoek aan Nederland. Op maandag 23 mei 1983 staat de band geprogrammeerd op Pinkpop. Ze stonden daar naast andere grote namen zoals Simple Minds, Men At Work en Doe Maar. Vooraf aan het optreden heeft de band een kort interview met de Nederlandse pers. De zangeres vertelt dat ze zenuwachtig is: “Ik ben juist erg nerveus. Over een paar minuten begin ik te trillen. Het moeilijke is dat we overdag spelen en dat we geen lichtshow hebben. Alle mensen kunnen mij zien en andersom.”
De band Nena en Nena
In het interview wordt ook gevraagd naar de verwarring van de bandnaam. De bijnaam van de zangeres wordt vaak verward met de bandnaam. Beide namen zijn namelijk Nena. Volgens frontvrouw Gabriele ligt deze verwarring toch vooral bij de pers: “Alleen voor de pers is het moeilijk. Zij willen mij als frontvrouw voorop hebben en ja ik ben Nena, maar de band ook. Ik zou willen dat de hele band dezelfde aandacht krijgt en niet alleen ik,” aldus Nena.
Check hier de legendarische live video op Pinkpop in 1983:
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Stem voor de NPO Radio 2 Top '80s
NPO Radio 2 staat van 10 t/m 14 februari volledig in het teken van de jaren ’80. Welke nummers uit de jaren 80 mogen niet ontbreken? Stem nu voor de NPO Radio 2 Top '80s via onderstaande link.