Acties
De vakbonden willen meer loon voor politiepersoneel. Ook vragen ze meer waardering voor zwaar werk en betere arbeidstijden. Vorige acties hadden te weinig resultaat volgens ACP en NPB en ze slaan een hardere weg in met deze strategie.
Uitgestoken nek
Jan Willem van de Pol van de NPB vraagt zich af of ze “hun nek nog wel moeten blijven uitsteken” bij grootschalige evenementen als popfestivals. “We gaan niet meteen over tot staken bij festivals, maar het is plan B.”
Pinkpop
Jan Smeets, directeur van Pinkpop, leek niet onder de indruk te zijn van potentiële staking. “Dan doen we het dit jaar gewoon zonder de politie", zei hij tegen Giel Beelen op 3FM. "We geven een miljoen per jaar uit aan veiligheid. De meeste security komt van een apart bedrijf en hebben we zelf in de hand. De politie helpt vooral mee in het buitengebied.”
De organisatie van de grote bevrijdingsfestivals hebben nog niet gereageerd. Zijn de festivals wel veilig genoeg zonder politie? Of is dat volledig aan de organisatie?