“Dit moest een keer gebeuren” - Paskal Jakobsen over zijn eerste soloalbum
- Nieuws
- “Dit moest een keer gebeuren” - Paskal Jakobsen over zijn eerste soloalbum
Gisteren verscheen ‘Kleine Onmacht’, de solo-single van BLØF-zanger Paskal Jakobsen. Een eerste smaakmaker voor zijn gelijknamige album, waarop maar liefst twaalf eigen nummers staan. In Spijkers met Koppen gaf hij alvast een exclusief voorproefje van die plaat die 7 december zal verschijnen.
Vader en zoon
Dolf Jansen komt gelijk ter zake: “Ik heb het gerucht gehoord dat jouw zoon in deze band speelt. Wie van deze twee mannen is jouw zoon?” Paskal kijkt lachend naar zijn pianist Eric van Noort, maar het is toch overduidelijk dat bassist Sem de echte Jakobsen-telg is. En dat hij duidelijk het muzikale talent van zijn vader heeft georven. “Ik wilde eigenlijk een andere meenemen, maar ik kon geen betere bassist vinden,” concludeert Paskal. Wat Sem er zelf van vindt om met zijn vader te spelen? “Daar mocht ik niks over zeggen!” En ook Eric grapt dat spelen in deze formatie ‘vreselijk!’ is.
In het nummer ‘Kleine Onmacht’ wordt duidelijk dat de vader-zoon relatie niet alleen op het podium, maar ook in de liedteksten een belangrijke rol speelt. Hier bezingt Paskal hoe hij zijn zonen ziet opgroeien: "Ooit was je zo weerloos, klein, en zacht…” En nu staat er één naast hem op het podium, en staat de andere zoon volgens Paskal: “Op dit moment te keepen bij V.V. Zeelandia!”
Eigen teksten
Met dit soloalbum komt een langgekoesterde wens van Paskal uit. Waar bij BLØF de teksten worden geschreven door bassist Peter Slager, heeft Paskal voor dit album vooral zijn eigen koers gevaren. Hij is BLØF nog lang niet zat, maar: “Ik denk eigenlijk al 33 jaar, dit moet ik toch ook zonder hun kunnen”. En dat blijkt aardig te lukken, nu de kaarten voor zijn intieme theatertour over de toonbank vliegen. De hele plaat kan je vanaf 7 december luisteren - maar wie een beetje goed zoekt op deze website kan alvast vijf live-uitvoeringen bewonderen.




