Campagne
Bachmann is kandidaat om namens die partij de strijd met Obama om het presidentschap aan te gaan. Tom Petty’s nummer ‘American Girl’ moet haar daarin ondersteunen. Zijn management heeft in een brief geëist dat Backmann stopt met het draaien van zijn nummer tijdens haar campagne.
Alweer
Het is niet de eerste keer dat een republikein een lied van Tom Petty gebruikt. Voormalig president George W. Bush gebruikte ‘I Won’t Back Down’ voor zijn campagne in 2000. Democrate Hillary Clinton mocht tijdens haar campagne voor de democratische nominatie wel het nummer ‘American Girl’ gebruiken..
Born in the USA
Ook Bruce Springsteen was niet blij toen een nummer van hem als campagnelied werd gebruikt. Republikein Ronald Reagan gebruikte in de jaren ’80 zijn nummer ‘Born In The USA’, maar werd teruggeroepen door ‘the Boss’.
Lees meer over Tom Petty.