NPO Soul & Jazz

Radio 6-artiesten prominent aanwezig op Pinkpop

  1. Nieuwschevron right
  2. Radio 6-artiesten prominent aanwezig op Pinkpop

Typhoon, Selah Sue, Pharrell, Kovacs, Nick Mulvey, Sam Smith...

Dit jaar vindt alweer de 46ste editie van Pinkpop plaats in Landgraaf. Van oorsprong is het een festival dat tijdens het Pinksterweekend plaatsvindt, maar dit jaar valt dit niet gelijk. Op 12, 13 en 14 juni vindt de editie van 2015 plaats. Het afgelopen jaar werd een vierde podium toegevoegd aan het festival, waar dan weer iets breder op geprogrammeerd kan worden. Er spelen daar voornamelijk nieuwere bands en dj's.

Perspresentatie in Paradiso

Traditiegetrouw maakt Jan Smeets, de organisator van het festival, het grootste gedeelte van de line-up van dit jaar bekend op de perspresentatie in Paradiso. De perspresentatie begint met enkele introducerende filmpjes, die sfeerbeelden van afgelopen edities en informatie over samenwerkingen met goede doelen tonen.

Kovacs live

Al gauw vindt de organisatie en het publiek het tijd voor datgene waar het bij iedereen om draait: livemuziek. Kovacs had zichzelf eerder bij De Wereld Draait Door al bevestigd voor een optreden op Pinkpop en gaf toen ook aan op de perspresentatie te spelen. Ze laat haar singles 'My Love' en 'Diggin'' akoestisch door de zaal heen galmen, waarna een luid applaus klinkt. Bekijk hier een filmpje van 'My Love', door een toeschouwer van de perspresentatie gefilmd:

Brede line-up: aantal Radio 6-artiesten

Pinkpop is de afgelopen jaren de programmering aan het verbreden. Er is steeds meer ruimte voor andere genres. Zo sluit bijvoorbeeld Avicii dit jaar de 3FM Stage af op de zaterdag. Maar waar het ons om draait, is welke Radio 6-artiesten de podia gaan betreden in Landgraaf.

Paloma Faith had op haar website al gelekt dat ze op vrijdag op de Brand Bier Stage zal spelen. Eerder was al bevestigd dat de familie Williams (Robbie en Pharrell) naar Pinkpop komt. Robbie sluit op zaterdag de Main Stage af, terwijl Pharrell op zondag op hetzelfde podium speelt. Selah Sue zal op zaterdag op de 3FM Stage spelen. Zoals gezegd had Kovacs zichzelf al eerder bevestigd en gaat zondag het derde podium (de Brand Bier Stage) bestijgen. Daar zal op die dag ook Nick Mulvey spelen. De afsluitende dag wordt een nog groter feestje, wanneer Typhoon en Sam Smith op de 3FM Stage staan.

Verrassingsact

Paradiso wordt nog eens omgetoverd in een feestzaal, als Giel Beelen aankondigt dat Typhoon twee nummers komt spelen tijdens de perspresentatie. In totaal spelen vijf acts gedurende de middag. Jan Smeets geeft aan dat er nog 12 acts toegevoegd moeten worden aan de line-up. De complete perspresentatie kan je hieronder bekijken: