Fistbumpen met Quincy Jones bij ode Metropole Orkest
- Nieuws
- Fistbumpen met Quincy Jones bij ode Metropole Orkest
Componist, arrangeur en all-time muziekheld Quincy Jones staat centraal in de Amazon-zaal op de zaterdag-editie van het North Sea Jazz Festival. De Metropole Orkest Big Band speelde composities van de maestro, die pas tijdens de toegift zijn gezicht liet zien
On Stage:
Metropole Orkest Big Band, Jules Buckley (dirigent); Vellu Halkosalmi (arrangeur).
Quincy Jones mag dan wel wereldberoemd geworden zijn door de productie van Michael Jackson's Thriller, in de jaren vijftig van de vorige eeuw was hij ook al muzikaal actief. Met zijn Big Band componeerde en speelde hij toen al muziek die nog steeds door elke Big Band in de wereld wordt gespeeld. De Finse arrangeur Velu Halkosalmi nam bekende en onbekende composities van Quincy Jones onder handen en die werden deze avond vakkundig en swingend uitgevoerd door de Metropole Orkest Big Band, met gloedvolle solo's van onder anderen tenorsaxofonist Leo Janssen, altsaxofonist Paul van Kemenade en trompettist Ruud Breuls.
Het publiek:
Dirigent Jules Buckley probeerde de stemming erin te houden, maar hij kon niet weerhouden dat de zaal langzaam leeg liep. Je merkte aan alles dat de in eerste instantie stampvolle Amazon zat te wachten op de meester zelf. En de mededeling dat Quincy achter de schermen meeluisterde, bleek niet genoeg te zijn.
Opvallend:
Na een uur en een kwartier met mooie versies van klassiekers als 'Moanin' en 'Blues In The Night' nam het orkest het afscheidsapplaus in ontvangst en liep Jules Buckley het podium af. Om even later onder donderend applaus terug te keren met Quincy Jones zelf. De maestro, 81 jaar inmiddels en gekleed in een wijdvallende, witzijden pyjama, nam plaats op de bok en dirigeerde de klassieker Soul Bossa Nova. Daarna deelde hij fistbumps uit aan de leden van het orkest en het naar voren gedrongen publiek.
Quote:
Jules Buckey had het publiek vooraf al gewaarschuwd dat aan het einde iets bijzonders zou gebeuren: 'The first rule of Quincy Club, don't leave before the end.'



