NPO Soul & Jazz

Ruben Hein wint Edison Jazz/World Publieksprijs

  1. Nieuwschevron right
  2. Ruben Hein wint Edison Jazz/World Publieksprijs

Ruben Hein heeft de Edison Jazz/World Publieksprijs gekregen. Gisteren werden in Eindhoven tijdens een gala de Edisons uitgereikt voor de jazzmuziek en de wereldmuziek.

Het publiek vond het album Hopscotch beter dan de platen van onder anderen Sabrina Starke, Janne Schra, Rob van der Wouw en Ntjam Rosie. De andere Edisons waren van tevoren al bekend. Reinier Baas kreeg de prijs in de categorie Jazz Nationaal. De jury prees hem omdat zijn muziek ‘geen hokjes en geen grenzen’ kent.

De Amerikaanse saxofonist Joshua Redman werd uitgeroepen tot de beste internationale jazzartiest. José James krijgt een Edison toegestuurd omdat hij de beste prestatie heeft neergezet in de categorie Jazz Vocaal. Bassist Marcus Miller kreeg een Edison voor zijn hele oeuvre, hij kwam de prijs in eigen persoon ophalen.