NPO Soul & Jazz

Pharrell neemt hoed af voor Nederland

  1. Nieuwschevron right
  2. Pharrell neemt hoed af voor Nederland

Met iets teveel drankjes op en met Stevie Wonder en Sheila E in de coulissen, had Pharrell Williams de tijd van zijn leven in de Nile.

On Stage

Pharrell Williams (vocals); Rhea Dummett, Andrea Simmons (backing vocals); Darek Cobbs (keyboards); Brent Paschke (guitar); Dwayne Moore (bass); Darrell Robinson (drums).

Pharrell was trots op zijn band, en ook op zijn danseressen die het hele optreden om hem heen fladderden. Eentje stal de show door liggend op de grond te breakdancen, slechts balancerend op haar voorgevel.

Publiek

De stampvolle Nile ging uit zijn collectieve dak. Fans van het eerste uur van N*E*R*D, Pharells eerste band, werden op hun wenken bediend, net als de nieuwe aanwas na monsterhits als 'Get Lucky' en 'Happy'. Het publiek, dat alle kleuren van de regenboog telde, werd druipend van het zweet door Pharrell de nacht ingestuurd.

Opvallend

Pharrell Williams, met onafscheidelijke hoed en zonnebril, kon zijn geluk niet op. Hij vond het spannend dat hij in Nederland was. Wij hebben een speciaal plekje in zijn hart omdat veel van zijn grote successen hier zijn begonnen. 'Happy' bijvoorbeeld werd in Nederland voor het eerst op de radio gedraaid. Pharrell werd er zelfs een beetje emotioneel van, maar dat kan ook komen door de iets teveel drank die hij voor de show heeft ingenomen, vooral aangereikt door Sheila E. 'I had too many toasts', verontschuldigde hij zich een paar keer. En zijn emotionele staat werd nog verergerd door de aanwezigheid van een van zijn muzikale helden. In de coulissen stond Stevie Wonder die door Pharrell het podium op werd gesleurd.

Quote

'You guys started something that changed our lives. You Guys started something that changed our lives. Clap your hands for The Netherlands!'