Track of the Day: Chaka Khan - I Feel For You (#83)
- Nieuws
- Track of the Day: Chaka Khan - I Feel For You (#83)
"This feeling that I got for you, baby, it makes me want to sing"
Een nummer dat zó buiten je normale repertoire valt, maar toch je grootste hit wordt. Chaka Khan zal jaren achtervolgd worden met de Track of the Day van vandaag...al was ze er zelf helemaal niet trots op.
Na twee minder succesvolle albums, voert Warner Bros Records de druk in 1984 op Chaka Khan op om eindelijk weer eens met een hit te komen. Haar vaste producer Arif Mardin heeft samengewerkt met Bette Midler, Aretha Franklin en Dusty Springfield en weet dus wel, wanneer hij op zijn best is, hoe hij een hit moet maken. In zijn persoonlijke archief heeft hij een tape liggen, waar hij en Khan wel wat mee kunnen. Het is een door Prince geschreven nummer, dat door Patrice Rushen is geweigerd en vervolgens door 'The Purple One' in 1979 zelf is opgenomen.
En ook de Pointer Sisters hebben het nummer twee jaar later opgenomen:
Khan en Mardin nemen het over
Mardin en Khan schroeven het tempo van 'I Feel For You' nog maar eens op en maken er hun eigen versie van, zonder dat het onmiskenbare Prince-geluid verloren gaat. Zelfs Stevie Wonder komt langs om een stukje op de mondharmonica in te spelen voor Khan. Maar volgens Mardin ontbreekt er nog iets aan, om er écht een hit mee te scoren...
Melle Mel
Via via wordt er contact opgenomen met de rapper Melle Mel (van Grandmaster Flash & The Furious Five), die gevraagd wordt een rap aan te leveren voor het nummer. Tegenwoordig worden raps veelvuldig aan popnummers toegevoegd, maar in 1984 is dit nog een relatief nieuw, gewaagd idee. Melle Mel levert 8 bars aan tekst af waarin hij alle rap-clichés achterwege laat en zijn liefde voor Khan uit. Daarmee houdt hij het lieve thema van 'I Feel For You' in stand en schrikt het het poppubliek wat minder af.
Het kenmerkende begin heeft nog wel een apart verhaal. Het hakkelende, stotterende 'Chaka-Chaka-Chaka Khan' is namelijk een ongelukje! Bij het verwerken van de rap van Mel drukt producer Mardin per ongeluk op de repeat-knop. Dat leverde zo'n leuk effect op, dat besloten werd om het aan 'I Feel For You' toe te voegen.
Het gelijk van Mardin
Al met al is Khan niet blij met het nummer ("I can sing that kind of stuff in my sleep") en wordt helemaal ongelukkig als ze een dag na de opnames hoort dat er een rap wordt toegevoegd aan 'I Feel For You'. Toch weet Mardin haar te overtuigen om het nummer uit te brengen. Hij krijgt zijn gelijk en Warner Bros. hun hit, wanneer 'I Feel For You' tot de grootste solo hit van Chaka Khan uit zal groeien. Het levert Prince zelfs een Grammy op voor Best R&B Song, als schrijver van het nummer.
Chaka-Chaka-Chaka Khan
Er zit echter nog een klein nadeel aan het 'I Feel For You'. Jarenlang zal Khan achtervolgd worden door fans die haar naam al hakkelend en 'rappend' uit zullen gaan spreken: Chaka-Chaka-Chaka Khan. Om gek van te worden.
Tijdens de Zwarte Lijst introduceerden we een nieuw item: Track of the Day, waarbij we het verhaal achter een ZL-plaat vertelden. Dit was zo leuk om te maken en de reacties waren zo positief, dat we hebben besloten de rubriek te continueren. De plaat in kwestie wordt de hele week door onze Rudy gedraaid, doordeweeks bij Zet 'm Op Rudy en in het weekend bij The Real Mackay. Crossmediaal opzeker!



