NPO Soul & Jazz

Paul van Kessel - Riot

  1. Nieuwschevron right
  2. Paul van Kessel - Riot

De Schijf van 6 is deze week afkomstig van de Nederlandse Paul van Kessel met het nummer 'Riot'. Radio 6 Soul & Jazz had al de primeur en het nummer was afgelopen woensdag voor het allereerst te horen tijdens Winfried Draait Door. De track is een voorloper op zijn EP die volgende week uitkomt en we draaien hem in elk programma deze week.
De oorspronkelijk uit Limburg komende Paul besloot in 2001 te studeren aan het Amsterdamse Conservatorium en niet zonder reden. Al vanaf jongs af aan weet van Kessel dat hij een zanger en muzikant wilde worden. Hij heeft een tijd in een funkbandje gespeeld en daarna begon hij aan de voorbereidingen voor zijn toelating aan het Conservatorium waar hij in 2005 afstudeerde. Gelijk datzelfde jaar stond hij al op het podium van het North Sea Jazz Festival en ondertussen heeft dit Nederlandse talent al veel meer optredens op zijn naam staan zoals een ‘Nat King Cole tribute’ voor Jazzimpuls.
Na zijn single ‘For Good’ die hij in 2011 onder eigen beheer uitbracht is nu dan eindelijk zijn nieuwe nummer uit. 'Riot' maakt ons erg nieuwsgierig naar zijn veelbelovende EP.