Programma

Woudy wenst getekend portret van overleden moeder: ‘Ik schiet er beetje van vol’

foto: Ben Houdijk
  1. Nieuwschevron right
  2. Woudy wenst getekend portret van overleden moeder: ‘Ik schiet er beetje van vol’

Meer dan 50 jaar geleden overleed de moeder van Woudy aan de gevolgen van uitgezaaide borstkanker. Omdat het nog altijd een groot gemis is, stuurt Woudy een bijzondere wens in: een getekend portret van hoe haar moeder er nu uit had gezien.

Woudy was 11 jaar toen haar moeder overleed aan de gevolgen van borstkanker. “Ik heb mijn eigen moeder niet eens zo goed gekend”, vertelt ze. Toch denkt Woudy nog elke dag aan haar, met name tijdens de belangrijke momenten in haar leven. “Dat blijft altijd een gemis, met verjaardagen, trouwerijen, kleinkinderen…” Ook benadrukt Woudy hoe vreemd het is om ouder te worden dan je eigen moeder is geworden. “Toen ik 36 werd, had ik echt zoiets van; oh, dit heb ik gehaald.”

Video niet beschikbaar

Plaatje in hoofd updaten

Omdat Woudy zich afvraagt hoe het zou zijn als haar moeder er nog was, dient ze een bijzondere wens in: een tekening van hoe haar moeder er nu uit had gezien. Aangezien haar moeder op 36-jarige leeftijd is overleden, beeldt Woudy haar nog in als een jonge vrouw. Met deze wens hoopt ze het plaatje in haar hoofd te updaten. “Ik heb geen verwachtingen, maar wat ik hoop is dat ik ergens herkenning zie.”

De onthulling

Om deze grote droom te verwezenlijken, heeft kunstenaar Cees van Apeldoorn een portret van Woudy en haar moeder gemaakt. Met verbazing kijkt Woudy naar het portret dat ze in haar handen vast heeft. “Ik schiet er een beetje van vol”, zegt ze. “Ik vind dit echt heel knap gedaan. Echt heel ontroerend.”

Video niet beschikbaar

Het portret van Woudy en haar moeder, getekend door Cees van Apeldoorn

foto: Ben Houdijk

Het portret van Woudy en haar moeder

Ster advertentie
Ster advertentie