Programma

Les van Leo Blokhuis

  1. Nieuwschevron right
  2. Les van Leo Blokhuis

Pen en papier bij de hand..? Hier volgt weer een leerzaam college van popprofessor Leo Blokhuis. Hij heeft het deze keer over de 'mellotron'.

Leo Blokhuis heeft het in zijn college over het elektrisch muziekinstrument de 'mellotron'.

De mellotron

Een mellotron is een elektrisch muziekinstrument met toetsen, waarbij het geluid geproduceerd wordt door middel van op magneetbanden opgenomen geluidsfragmenten. "Het is de voorloper van het sample apparaat" geeft Leo aan. De mellotron was een uitkomst voor bands met een beperkt budget. Op die manier kon je toch met weinig geld het geluid van een orkest nabootsen. Paul McCartney legt in dit filmpje feilloos uit wat een mellotron is.

'Space Oddity'

De mellotron is in veel legendarische muziekstukken terug te horen. Wat dacht je van David Bowie's 'Space Oddity'? Ook in '2000 light years from home', 'Strawberry Fields Forever' en 'Night In White Satin' is het instrument gebruikt. De Nederlandse popgroep Earth & Fire gebruikte het ietwat 'zwevend' geluid in 'Storm And Thunder'.

Benieuwd welke bekende Amerikaanse rockband bij toeval de mellotron heeft gebruikt? Luister hier

Volg NPO Radio 2:

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl