Theo vliegt de wereld rond in zijn hobbykamer omgebouwd tot cockpit
- Nieuws
- Theo vliegt de wereld rond in zijn hobbykamer omgebouwd tot cockpit
Vandaag verschijnt het spel 'Microsoft Flight Simulator 2020'. In het spel vlieg je als piloot de wereld rond, gewoon vanachter je computer.
Fanatieke spelers maken met gemak een vlucht van 12 uur. Een van die fanatieke spelers is Theodoor Janzen. In Jan-Willem Start Op legt hij uit waarom hij dat zo fantastisch vindt.
Cockpit in de hobbykamer
Theo is een van de vijftien cockpitbouwers in Nederland. Hij toverde zijn hobbykamer om tot een cockpit. "Ik ben al tweeënhalf jaar aan het bouwen en het is nog niet helemaal af. De binnenkant is één op één echt; met gashendels, navigatie en hendels. Het is een Boeing 737NG, want daar zijn veel spullen voor te krijgen op Marktplaats. Dat zijn nagebootste onderdelen.”
‘Alsof je in een andere wereld stapt’
Theo speelt met schermen waarop hij alles glashelder kan zien. "Het is alsof je in een andere wereld stapt. Het is leuker om in slecht weer te vliegen dan in mooi weer. De echte diehards hebben weerprogramma waardoor je onweersbuien en regen zoals je in het echte leven hebt."
Wat is de langste vlucht die Theo ooit heeft gevlogen? Luister hieronder naar het gesprek.
Vluchten van 12 uur? Theodoor maakt ze, gewoon vanuit huis!
Jan-Willem Start Op!
Je hoort Jan-Willem Start Op iedere werkdag tussen 06:00 en 09:00 uur op NPO Radio 2.
Gerelateerd nieuws
Programma
Tieme (19) eert zijn overgrootvader met een speech tijdens de DodenherdenkingLivemuziek
Lucas Hamming over Postponed: 'Halverwege zat ik er helemaal doorheen'Programma
Stagiair Tom ontdekt nieuwe dinosaurussoort: 'Heel bijzonder'Programma
Dit maakte Piet Paulusma de beste weerman volgens eindredacteur Omrop Fryslân