Livemuziek
BNNVARA

Nothing But Thieves live in Jan-Willem Start Op!

foto: Jenelle Smith
  1. Nieuwschevron right
  2. Nothing But Thieves live in Jan-Willem Start Op!

Nothing But Thieves stond op de bühne bij Jan-Willem en Jeroen vanochtend. De Britse alternatieverockband speelde een bijzondere akoestische versie van hun nieuwe single Evolution. 

Evolution is de eerste single van hun aanstaande nieuwe album Stray Dogs, dat 25 september zal verschijnen. Na Nothing But Thieves (2015), Broken Machine (2017), Moral Panic (2020) en Dead Club City (2023) zal dit het vijfde studio album worden. Voor dit album sloot de band zich vijf maanden op in de studio, om opnieuw te ontdekken wat voor band ze zijn en wat het echte Nothing But Thieves geluid is. 

Het was al vrij snel duidelijk dat Evolution de eerste single release zou worden. "Je weet snel dat je een winnaar hebt, Evolution was één van de snelste liedjes die we geschreven hebben voor het album. En misschien wel überhaupt het snelste liedje dat we ooit schreven. Dat is een goed teken, denk ik", vertelt gitarist en co-schrijver Dominic Craik. 

Daarnaast onthult zanger Conor Mason in Jan-Willem Start Op! de maatstaf waar ze al hun liedjes aan toetsen. "Het moet je iets laten voelen", vertelt hij. "Voor ons is dat zo geweest, sinds het allereerste album. Wat we ook doen met de productie, het liedje moet een ziel hebben, moet je iets laten voelen."

Bekijk hun live optreden hieronder: 

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Jan-Willem Start Op!

Je hoort Jan-Willem Start Op! iedere werkdag van 06:00 tot 09:00 uur op NPO Radio 2. Volg het programma op Instagram, Twitter of Facebook voor een exclusief kijkje achter de schermen. 

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl