Pieter Omtzigt ontdaan door zwart gemaakte teksten Belastingdienst
- Nieuws
- Pieter Omtzigt ontdaan door zwart gemaakte teksten Belastingdienst
De kinderopvangtoeslagaffaire heeft weer een staartje gekregen. Gisteravond verscheen er een filmpje op Twitter, waaruit bleek dat alle tekst in opgevraagde dossiers van de Belastingdienst zwart was gemaakt. CDA politicus Pieter Omtzigt is ontdaan.
"Nu denken ze er ook bij de ouders mee weg te komen. Het is gewoon een recht om de dossiers in te zien", vertelt Omtzigt. Hij is ervan overtuigd dat de overheid dit niet kan maken. "Ik denk dat als de mensen naar de rechter stappen, de rechter hier gehakt van gaat maken", legt hij uit.
Deze affaire speelt nu al twee jaar en veel ouders zijn hier onterecht de dupe van volgens Omtzigt. "Ze raakten in de schulden, moesten hun huis verkopen, relaties gingen stuk, moesten stoppen met werken", legt hij uit. Vandaag zal de politicus om opheldering vragen over de dossiers.
Luister hieronder het gesprek met Pieter Omtzigt verder:
Foto: Renske Leijten
Gerelateerd nieuws

Jan-Willem Start Op!
Jan-Willem en Jeroen gaan tv-programma maken: Jan-Willem Ruimt Op!
Jan-Willem Start Op!
FRIDAY is terug met nieuwe sound en scheurende gitaren
Jan-Willem Start Op!
Zoë Livay zingt live primeur Sluit Me In Je Armen in Jan-Willem Start Op!
Jan-Willem Start Op!
Premier Rob Jetten over gemeenteraadsverkiezingen: 'Gebruik je stem'