Meeste auto ongelukken gebeuren in eerste drie minuten
- Nieuws
- Meeste auto ongelukken gebeuren in eerste drie minuten
De meeste auto ongelukken gebeuren in de eerste drie minuten na je vertrek. Dat blijkt uit nieuw Oostenrijks onderzoek. Hoe dat precies zit? Verkeerspsycholoog Gerard Tertoolen legt het in Jan-Willem Start Op uit.
Oostenrijkse onderzoekers namen de verkeersongelukken in hun land onder de loep. Van de 3,2 miljoen autoritten die ze onderzochten, bleek een kwart van de ongevallen binnen de eerste drie minuten na vertrek plaats te vinden. Nog eens 14 procent van de ongevallen gebeurde binnen de eerste zes minuten.
"Dit verbaast me niet heel erg", vertelt verkeerspsycholoog Gerard Tertoolen in Jan-Willem Start Op. "Het is wel al bekend dat mensen de eerste minuten van het autorijden met hele andere dingen bezig zijn dan op de weg letten"
Check het hele gesprek hieronder:
Gerelateerd nieuws
Jan-Willem Start Op
Tom Grennan speelt nieuwe single 'All These Nights' bij Jan-Willem Start Op!Jan-Willem Start Op
Veiling levert €5432,10 op voor Campagneteam HuntingtonJan-Willem Start Op
Jan-Willem Start Op maakt genomineerden Edison Pop bekendJan-Willem Start Op
Huisarts Bernard Leenstra start website om weggooien vaccins te stoppen