Het orkaanseizoen is begonnen. Meteorologe en stormchaser Helga van Leur legt uit
- Nieuws
- Het orkaanseizoen is begonnen. Meteorologe en stormchaser Helga van Leur legt uit
Het orkaanseizoen is vandaag weer van start gegaan. Annemieke spreekt meteorologe en parttime stormchaser Helga van Leur over de impact van het natuurgeweld.
Alle stormen boven de windkracht 8 krijgen een naam, zo legt Helga uit. Is een storm boven de windkracht 12, dan wordt het een orkaan. Anna is nu geweest, de volgende krijgt de naam Bill.
Stormchaser
Helga van Leur is op meerdere stormchase-reizen geweest, waarbij ze samen met experts de stormen achterna reist om er onderzoek naar te doen. Volgens Helga is het is heel interessant, maar het treft natuurlijk ook veel mensen. En het is natuurlijk ook erg spannend en het kan eng worden. Helga vertelt over de angsten die ze ook achteraf nog heeft.
Video niet beschikbaar
Annemiekes A-Lunch
Je hoort Annemiekes A-Lunch met Annemieke Schollaardt iedere werkdag tussen 12.00 en 14.00 uur op NPO Radio 2.
Omslagfoto: Twitter Helga van Leur
Gerelateerd nieuws
Programma
De stemlijst van Rudolph van Veen heeft een culinair tintjeNPO Radio 2 Top 2000
Dit is de NPO Radio 2 Top 2000 stemlijst van Annemieke SchollaardtNPO Radio 2 Top 2000
The Saints Are Coming: U2 en Green Day steken slachtoffers Katrina hart onder de riemProgramma
Mumford & Sons is terug van weggeweest en begint speciale tour in Amsterdam