Eurosonic Noorderslag trekt recordaantal bezoekers
- Nieuws
- Eurosonic Noorderslag trekt recordaantal bezoekers
Muziekfestival Eurosonic Noorderslag trok meer bezoekers dan ooit. Ruim 38 duizend mensen bezochten dit weekend Groningen om zich onder te dompelen in nieuwe Europese muziek en Nederlandse bands. Even een round-up van het belangrijkste nieuws dat dit weekend naar buiten kwam.
De Opposites wonnen de Popprijs en kregen zaterdagavond de traditionele bierregen over zich heen. Ook zijn de Ambassadeurs van de Vrijheid bekend gemaakt. Douwe Bob, Gers Pardoel en Kensington pakken op 5 mei de helikopter om te spelen op de diverse bevrijdingsfestivals.
Rond Eurosonic Noorderslag werd ook veel nieuws uit de industrie bekend gemaakt. Nederland heeft in 2012 voor het achtste achtereenvolgende jaar meer muziek geëxporteerd dan het jaar ervoor. Dat komt voornamelijk door dj’s als Tiësto, Armin van Buuren en Afrojack. Maar ook André Rieu heeft een flinke bijdrage geleverd aan de muziekexport. Ook zijn zaterdag de IJzeren Podiumdieren uitgereikt, dat zijn de vakprijzen voor het Nederlandse clubcircuit. Tivoli in Utrecht werd uitgeroepen tot beste podium en Best Kept Secret kwam uit de bus als beste festival.
En dan heb je nog de Pop Media Prijs, de prijs voor de Nederlandse popjournalistiek. Dat is een dubbelslag geworden, twee genomineerden gingen er met de winst vandoor. De twee boeken Mary Go Wild en Dutch Dance gaan allebei over de geschiedenis van de Nederlandse dance-scene en de jury kon niet kiezen.



