Lady - Money (wk 52, 2012)
- Nieuws
- Lady - Money (wk 52, 2012)
Nicole Wray en Terri Walker noemen zichzelf ‘Lady’. Niet een hele originele naam voor een duo wat uit twee vrouwen bestaat, maar in hun muziek zijn zij alles behalve algemeen. Money is deze hele week Schijf van 6.
Het nummer Money neemt je mee naar de jaren ’50 en ’60. De tijd van Martha & the Vandellas en Etta James. Money is retro R&B-nummer met een laagje soul.
Op de plaat klinkt het alsof deze twee dames al hun hele leven niks anders doen als met elkaar samenwerken, maar niets is minder waar. Twee vrouwen, twee totaal verschillende achtergronden en geschiedenissen. Nicole Wray groeide op in Virginia, maar leeft en werkt tegenwoordig in Atlanta. Ze zat in de jaren ’90 bij het platenlabel van Missy Elliott: Goldmind, waar ze R&B- en hip hopplaten maakte. De Engelse Terri Walker zocht het tot dusver vooral in de singersongwritershoek.
Toen deze twee elkaar in 2009 ontmoetten bracht de liefde voor klassieke soulmuziek hen samen. Niet veel later doken ze de studio in met producers Leon Michels en Jeff Silverman. Producers die niet vies zijn van een klassieke soul, zo blijkt uit eerdere samenwerkingen met Adele, Aloe Blacc en Lee Fields. Samen zijn zij dan verantwoordelijk voor Money. Het nummer gaat over een vrouw die haar man ervan verdenkt bij haar te blijven om haar geld.



