Michael Kiwanuka krijgt de Maas niet stil
- Nieuws
- Michael Kiwanuka krijgt de Maas niet stil
De verlegen bard met de donkerbruine stem komt met een nieuw album. Het rumoerige publiek wil vooral nummers van debuutplaat Coming Home horen.

Wat? Michael Kiwanuka
Waar? Maas, zaterdag 19;00
En? Volgend jaar beter/ Het idee was goed/ Gewoon lekker/ Alsjeblieft nog één toegift/ Dak eraf
Die Michael Kiwanuka wordt vergeleken met Bill Withers en Otis Redding. Terecht?
Als het gaat om het zingen van mooie luisterliedjes gaat die vergelijking zeker op. Toch heeft de Brit met Oegandese roots een geheel eigen sound en stemgeluid. Die komen, ondanks het het behoorlijk opgekrikte volume in de zaal, niet helemaal tot hun recht. De Maas is eenvoudigweg te groot voor het intieme oeuvre van Kiwanuka. Bovendien is het geluid verre van optimaal.
Er zit een nieuw album aan te komen. Meer van hetzelfde of doet hij iets heel anders?
Het nieuwe album leunt wat meer op rock. Kiwanuka speelt een 4-tal nummers van die plaat. Maar onbekend, maakt onbemind. Ook bij het publiek. Als Kiwanuka zichzelf begeleidend op piano een gevoelige track van het aanstaande album speelt, overstemt het geroezemoes van het publiek bijna de muziek. Zonde. Volgende keer misschien toch een iets kleinere zaal?
Michael staat niet bekend als spraakzaam. Zei hij desondanks nog iets vermeldenswaardigs?
"Ik besloot anderhalf uur geleden dat ik dit nummer zou spelen. Het is mijn meest jazzy nummer ooit. Ik hoop dat ik de tekst onthoud".
Concert Michael Kiwanuka verruineerd door dramatisch geluid. Alleen maar bas. #NSJ15
— Mirjam Barendregt (@MirjamAfrt) 11 juli 2015
O mensen wat is dit goed, fijn, lekker, etc: Michael Kiwanuka. Nog beter dan gisteren tijdens ode aan Joni Mitchell... #Telegraaf #nsj15
— Marcel Frost (@MarcelFrost) 11 juli 2015
Wat ongelooflijk lekker speelt Michael Kiwanuka! #NSJ pic.twitter.com/GNBp0RBKyL
— Anne Reitsma (@AnneReitsma) 11 juli 2015



