Back to the 90's: Black Men United
- Nieuws
- Back to the 90's: Black Men United
Soort van Band Aid, maar dan volledig zwart.
Zwarte R&B-zangers die in 1994 níet werden gevraagd, zullen zich achter hun oren hebben gekrabd. Zo'n beetje elke relevante zwarte muzikant participeert in dat jaar namelijk in de soundtrack van Jason's Lyric (6,6 op IMDB). Meer dan 40 (!) zwarte artiesten doen mee aan de zogeheten Black Men United, die samen het nummer 'U Will Know' opnemen. D'Angelo schrijft het nummer en deelnemende artiesten zijn onder andere Tevin Campbell, El DeBarge, Tony Toni Toné. Boyz II Men, Brian McKnight, Usher, Lenny Kravitz, R. Kelly en Keith Sweat.
Voor de opname van de track duikt het veertigtal de studio in en afgewisseld met beelden uit de film, doet het tafereel sterk denken aan de clip van 'We Are The World', waarbij Quincy Jones in de jaren '80 een supergroep formeerde om de honger in Afrika onder de aandacht te brengen.
Black on Black crime
Ook Black Men United wil een misstand adresseren midden jaren negentig. In de clip zie je een aantal statistieken over misdaadcijfers, die minimaal één wenkbrauw doen fronzen. Destijds was moord namelijk de voornaamste doodsoorzaak onder zwarte mannen tussen 15 en 24 jaar, een statistiek waar we in Nederland maar weinig bij kunnen voorstellen. Die moorden werden dan ook nog eens voornamelijk door zwarten gepleegd, iets wat ze in Amerika black on black crime noemen.
Boodschap van vrede
De track wordt een bescheiden hit. Alle royalties van de track gaan naar liefdadigheidsinstellingen die zich hard maken voor de boodschap van vrede onder de Afro-Amerikaanse bevolking. Zo'n groot succes als Band Aid wordt het echter nooit. Hieronder zie je Black Men United tijdens een optreden bij de American Music Awards in 1994.
Voor de volledigheid, de deelnemende artiesten en bands: El DeBarge, Tevin Campbell Gerald Levert, Tony Toni Toné, Boyz II Men, Al B. Sure!, Lenny Kravitz, R. Kelly, Aaron Hall, Brian McKnight, Silk, Keith Sweat, Stokley, H-Town, Christopher Williams, Portrait, Damion Hall, Lil’ Joe, After 7, Usher, Sovory, Joe en D’Angelo.
Dit is een artikel in het kader van ons ZL-thema 'Jaren negentig'. Lees ook wat onze dj's daarvan vinden. En vergeet niet te stemmen!



