Track of the Day: Patrice Rushen - Forget Me Nots (#229)
- Nieuws
- Track of the Day: Patrice Rushen - Forget Me Nots (#229)
"I love you and I need you so I... sending you forget me nots."
De leverancier van Track of the Day van vandaag is zéker geen eendagsvlieg. Maar dit is eigenlijk wel haar enige grote hit. Dankzij dit nummer zullen we haar dus nooit vergeten:
Patrice Rushen - Forget Me Nots
Als de 18-jarige Patrice Rushen in 1972 op het Monterey Jazz Festival een talentencompetitie wint, zijn de ogen van de muziekindustrie op haar gericht. Ze tekent bij Prestige Records, waar ze drie jazzy albums uitbrengt, met gematigd succes.
Een overstap naar Elektra Records brengt ook een nieuw geluid met zich mee. De instrumentale jazz wordt aan de kant geschoven en maakt ruimte voor een soulvoller geluid met hier en daar wat funk-invloeden. Hoewel dat in eerste instantie ook niet tot het gewenste commerciële resultaat leidt, voelt Rushen zich wel thuis in deze nieuwe setting.
'Forget Me Nots'
En dan komt 'Forget Me Nots'. In het voorjaar van 1982 neemt Rushen een nummer op, dat in het teken staat van 'een voormalige, verloren liefde'. De ik-figuur in het nummer stuurt vergeet-mij-nietjes naar haar ex; een bloem die al sinds de Middeleeuwen symbool staat voor eeuwige liefde.
Wikipedia over de mythe achter de vergeet-mij-niet:
In de Middeleeuwen waren eens een ridder en zijn geliefde langs een rivier aan het wandelen. Bij het plukken van een bosje bloemen viel hij door de zwaarte van zijn harnas in het water. Terwijl hij verdronk gooide hij het bosje bloemen naar zijn geliefde en riep "Vergeet mij niet". Deze bloem is verbonden met romantiek en tragiek en werd vaak door vrouwen gedragen als teken van trouw en oneindige liefde.
Freddie Washington
Zo'n mooie boodschap verdient het om een goede sound met zich mee te dragen. Voor de baslijn wordt dan ook niemand minder dan Freddie Washington gebeld, die o.a. heeft gespeeld met: Herbie Hancock, Michael Jackson, Al Jarreau, Aaron Neville, Lionel Richie, Anita Baker, B.B. King, Elton John, Stevie Wonder, Whitney Houston, e.v.a.
Elektra Records ziet het in eerste instantie niet zo zitten met het nummer, maar Rushen heeft er een goed gevoel bij. Zij besluit het nummer uit te brengen zonder hulp van de platenmaatschappij:
"We knew clearly that the song 'Forget Me Nots' was a single but the record company people sat there and said, 'we don't hear anything on here we can do anything with.' We believed in 'Forget Me Nots' so I took most of my life savings – which was not a lot – and Charles Mims (the producer) took some of his and we hired an independent promoter to take it and run with it. We had good reason to believe the record company might be wrong. I toured that year also and man, the record took off so fast, faster than ever before and faster than what we expected. 'Forget Me Nots' took off like wildfire. Afterwards the president of the label found out I had used my life savings so he wrote me a check to reimburse me for the money I spent on hiring an independent promotion man!"
Grammy Nominatie
Het levert Patrice Rushen zelfs een Grammy Nominatie op in de categorie Best R&B Vocal Performance, maar ze moet het helaas afleggen tegen 'And I Am Telling You I'm Not Going' van Jennifer Holliday uit de musical Dreamgirls. Waar Will Smith in The Fresh Prince Of Bel Air een hilarische versie van neer weet te zetten.
Basis voor anderen
En als we dan toch bij Will Smith zijn...'Forget Me Nots' heeft zich jaren later bewezen als perfecte basis om te samplen. Uiteraard voor de knaller van een hit 'Men In Black' van Will Smith, maar 'Forget Me Nots' zit ook verborgen in een aantal andere nummers. Bij de een iets subtieler dan de ander.
Tijdens de Zwarte Lijst introduceerden we een nieuw item: Track of the Day, waarbij we het verhaal achter een ZL-plaat vertelden. Dit was zo leuk om te maken en de reacties waren zo positief, dat we hebben besloten de rubriek te continueren. De plaat in kwestie wordt op werkdagen door onze Pieter en in het weekend door onze Rudy gedraaid. Crossmediaal opzeker!



