Mary J. Blige kwam, zag en overwon
- Nieuws
- Mary J. Blige kwam, zag en overwon
All hail to the Queen of Hip-Hop

Wat? Mary J. Blige
Waar? Vrijdag, 21:30, Nile
En? Volgend jaar beter/ Het idee was goed/ Gewoon lekker/ Alsjeblieft nog één toegift/ Dak eraf
Waar gaan die benen met de dame heen?
Mary J. Blige heeft de afgelopen 20 jaar meerdere gedaantes gehad, chique, urban, funky. Alleen haar stem lijkt niet te veranderen, die blijft ongekend goed. Ze staat vandaag in de Nile als een powervrouw, in een strak leren catsuit, met benen waar geen einde aan lijkt te komen.
Dit is een artiest die podium ownt en het publiek om haar vinger wint met haar optreden.
Is de rest van het Ahoy-terrein leeg?
De Nile is zo afgeladen vol met fans, dat de rest van de zalen wel zo ongeveer leeg moet zijn. Het publiek kan elk nummer woordelijk mee zingen. Alles wat ze zegt wordt met luid gejuich ontvangen en ze houdt het publiek tot het allerlaatste nummer vast.
Ze is toch wel weer opgestaan?!
Het is een superstrakke show en ze is geweldig bij stem. Het is een Amerikaanse productie; dus weinig ruimte voor geïmproviseerde dingen. Maakt dat uit? Nee. Want meest opvallende van dit concert is dan ook dat ze echt geen moment, maar ook echt heen moment, verslapt. Ze heeft haar classics tot het laatst bewaard, bij 'I'm Going Down' uit '94 neemt het publiek de zang van haar over. En 'No More Drama' geeft een hele zaal kippenvel. Blige geeft alles in dit nummer, het komt echt uit haar tenen. Aan het einde ervan laat ze zichzelf op het podium vallen.
Gelukkig weet ze zichzelf ook weer op te rapen, want het publiek had de U2 cover 'One' en 'Family Affair' niet willen missen.
Waar zijn de sterke vrouwen?
Mary J. Blige is een groot voorvechtster voor gelijke rechten voor mannen en vrouwe en ook hier in de zaal doet ze weer even een oproepje:
"Real real strong women make some noise Oh yeah, a lot of strong ladies here this evening!"
Social Media
Mary J. Blige; looking younger than ever. #NSJ15 pic.twitter.com/DkWj7SSjhX
— Johan Bakker (@JohanBakker14) July 10, 2015
Mary J Blidge kills it!!!! Amazing performance!! #NSJ15
— Remy - Qandidate.com (@remyverhoeven) July 10, 2015
Is het de NAM? Nee, Mary J. Blige doet dit keer de aarde trillen door op haar naaldhakken rond te springen. #nsj15 #sorrrygroningen
— μtector (@Mutector) July 10, 2015



