NPO Soul & Jazz

Track of the Day: Amos Lee - Arms Of A Woman (#489)

  1. Nieuwschevron right
  2. Track of the Day: Amos Lee - Arms Of A Woman (#489)

"A thousand miles from the place I was born, but when she wakes me she takes me back home."

Plagiaat of een prachtige plaat? Of allebei? Het maakt niet heel veel uit, maar het is wel waarom Amos Lee vandaag de Track of the Day aflevert.

Amos Lee - Arms Of A Woman

Sinds 2004 is Amos Lee een van de vele gezichten in het land waar soul, folk en country elkaar ontmoeten. Met zijn zelfgeschreven liedjes in singer/songwritersstijl bedient hij een breed publiek, dat valt voor zijn gevoelige, openhartige en vooral ook romantische aanpak. Denk aan kruisbestuiving van de albums Still Bill van Bill Withers en Harvest van Neil Young.

Basisschoolleraar

Tijdens zijn studie Engels aan de universiteit van South Carolina begint Lee zelf liedjes te schrijven. Hij laat zich daarbij zowel inspireren door soulgrootheden als Stevie Wonder en Donny Hathaway, als door folklegendes als John Prine en Dave Van Ronk. Na zijn afstuderen wordt hij basisschoolleraar in zijn thuisstad Philadelphia. Hij blijft echter dromen van een carriere in de muziek, en besluit uiteindelijk om het docentschap op te geven. Met een baantje als ober lukt het hem zijn eigen EP's te financieren en regelmatig op te treden. Zijn durf en toeweiding werden beloond met uitnodigingen om het voorprogramma te verzorgen voor grote namen als Bob Dylan, BB King en Mose Allison.

Norah Jones

De carriere van Lee raakt in een stroomversnelling wanneer zangeres Norah Jones hem vraagt als support-act bij haar Europese concerten. In ruil daarvoor leveren Jones en haar vriend, bassist Lee Alexander, een bijdrage aan zijn debuutalbum uit 2005 op het beroemde Blue Note-label.

Amos Redding?

Mocht je Amos Lee in huis hebben, (allereerst: gefeliciteerd, goede aankoop!) spoel dan even door naar het derde nummer op dat album, want daar gaat de Track of the Day van vandaag over. En dan die eerste noten die: 1. heerlijk zijn, maar vooral 2. toch zeker een beetje bekend voorkomen. Want zijn dat niet gewoon de eerste noten van 'I've Got Dreams To Remember' van Otis Redding?

Mash-up

Hoewel wij Amos Lee nog niet op een uitspraak hierover hebben kunnen betrappen, kunnen we er toch niet omheen dat dit wel heel dicht bij elkaar ligt. Zo vond ook een creatieveling op Youtube, die de twee in een mash-up heeft gegooid:

Tja. Zeg het maar. Laten we hem het voordeel van de twijfel geven. We houden het er op dat Amos Lee in ieder geval héél goed heeft geluisterd naar Otis Redding.

Tijdens de Zwarte Lijst introduceerden we een nieuw item: Track of the Day, waarbij we het verhaal achter een ZL-plaat vertelden. Dit was zo leuk om te maken en de reacties waren zo positief, dat we hebben besloten de rubriek te continueren. De plaat in kwestie wordt de hele week door onze Rudy gedraaid, doordeweeks bij Zet 'm Op Rudy en in het weekend bij The Real Mackay. Crossmediaal opzeker!