Giorgio Moroder: 9 x samen in elektrische dromen
- Nieuws
- Giorgio Moroder: 9 x samen in elektrische dromen
Eerste studio-album sinds 30 jaar!
Toegegeven, je zult Déjà Vu, het eerste album van Giorgio Moroder sinds 30 jaar, niet op regelmatige basis op Radio 6 voorbij horen komen. Maar het is veelzeggend dat artiesten als Sia, Kylie Minogue, Kelis en Britney Spears in de rij stonden om hun stemgeluid à la Donna Summer uit te lenen aan de Italiaanse discokoning en drievoudig Oscar-winnaar, die sinds de jaren 70 een onuitwisbare indruk heeft achtergelaten.
Giorgo Moroder ontvangt in 1979 uit handen van Raquel Welch en Dean Martin een Oscar voor zijn muziek bij de film Midnight Express (bron):

Dansbaar weerzien
Voor iemand die in de - wat dance betreft - prehistorie al superrelevant was, kun je natuurlijk verwachten dat hij voor zijn album anno 2015 zich begeeft in de EDM-sfeer. Dat betekent: toegankelijke en aanstekelijke melodietjes gedrapeerd over dikke bassen. Luister bijvoorbeeld naar zijn kersverse tracks met Sia en Britney:
Giorgio's nalatenschap
Zoals gezegd klinkt het zeer aanstekelijk, maar je moet er van houden. Wanneer je het ons op de man af vraagt, opteren we toch zeker voor zijn eerdere werk. En om de essentie en relevantie van dat werk klip en klaar te maken, volgt hieronder een bloemlezing uit het veelzijdige oeuvre van Moroder.



