Artiest

Robert Randolph

  1. Artiestenchevron right
  2. Robert Randolph

Pedalsteel Guitar

Met zijn energieke band speelt hij rauwe, rockende en swingende funk, soul en bluesrock. Meest spraakmakend was zijn instrument, de pedalsteel guitar, meestal gebruikt in gospel- en countrymuziek, maar Randolph heeft dit instrument verheven tot prominent rockinstrument. Robert Randolph is een virtuoos op deze gitaar en heeft een unieke stijl ontwikkeld die doet denken aan Jimi Hendrix en Stevie Ray Vaughan waarbij ook invloeden van funkbands als Sly & The Family Stone te horen zijn.

Fenomeen

In korte tijd werd Robert Randolph een fenomeen in de muziekwereld en werd hij uitgenodigd voor samenwerking met Santana, Eric Clapton, Ringo Starr, BB King, Buddy Guy, Dave Matthews Band en vele anderen. Meest recent tourde hij nog door de VS in de ‘Experience Hendrix Tour’ met collega’s als Joe Satriani, Living Colour, Jonny Lang, Kenny Wayne Shepherd en Doyle Bramhall II.

We walk this Road

Robert Randolph and The Family Band ontvingen voor hun energieke sound Grammy nominaties en hebben inmiddels een 3-tal succesvolle albums uitgebracht. In 2010 werd zijn lvierde album ‘We Walk This Road’ uitgebracht. Op dit album zijn gastrollen weggelegd voor onder meer Ben Harper, Leon Russell en Doyle Bramhall II en geproduceerd door de legendarische T-Bone Burnett.